2024-04-18

Šešioliktas tinklaveikos renginys valstybės įstaigų vadovams: tobulėti padeda dirbtinis intelektas

Viešojo valdymo agentūra jau ketverius metus iš eilės viešojo administravimo įstaigų vadovams organizuoja  tinklaveikos renginius. Šį kartą kalbėta ir kviesta diskusijai dirbtinio intelekto, pokyčių ir tvarumo temomis. 

„Nepaliaujame ieškoti jums, vadovai, būtent šiandien aktualių temų. Manome, kad dirbtinio intelekto įrankių pritaikymas kasdieniame vadovo darbe, valdymo pokyčiai ir drąsa juos daryti, nepamirštant tvarumo, aplinkosaugos temų yra tai, apie ką turime kalbėti šiandien. Su dalimi jūsų jau ketvirtus metus susitinkame vadovų tinklaveikos renginiuose. Taip pat matau ir naujų veidų – šiandien renginyje dalyvauja ir vadovų būrį papildę 8 nauji vadovai – Lina Baltokienė, Remigijus Černius, Albertas Stanislovaitis, Jonas Balkevičius, Ričardas Valančiauskas, Saulius Zubrys, Rita Sketerskienė, Ernestas Jasaitis“, – susirinkusius pasveikino Viešojo valdymo agentūros vadovės pareigas laikinai einanti Rasa Tumėnė. 

R. Tumėnė akcentavo vadovų tinklaveikos prasmę bei palinkėjo šiandien užmegztus kontaktus su kitais vadovais toliau vystyti ir padėti vieni kitiems sprendžiant vadovo kelyje pasitaikančius iššūkius.

Technologijų žurnalistas, Inovacijų ekspertas Lukas Keraitis kalbėjo apie kuriantį dirbtinį intelektą – ką gali jis ir ką mes galime nuveikti su juo. L. Keraitis pristatė įvairius dirbtinio intelekto įrankius, atliekančius skirtingas funkcijas, parodė, kaip įrankiai veikia, pasidalijo įdomiausiais, keisčiausiais, kontraversiškiausiais dirbtinio intelekto panaudojimo pavyzdžiais, pademonstravo, kokius grafikos, video, muzikos įrankius verta išbandyti. 

Pasak dr. Olgos Štangej, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų magistratūros programos direktorės, pokyčių valdymas susijęs su ėjimu, vedimu ir lydėjimu į organizacijos numatomą ir numanomą ateitį. Kai siekiame pokyčius inicijuoti, įgyvendinti, ir valdyti tvariai – siekiame ilgalaikio rezultato, kuris būtų darnus. Darnumas šiuo atveju reiškia darną su suinteresuotosiomis šalimis. O. Štangej susirinkusiems pasakojo, kad, imantis pokyčių, dažnai pirmiausia iškyla pasipriešinimo baimė. Tam, kad numatytume, kaip ir kodėl priešinamės, ir kaip pokyčius puoselėti tvariau, turime suprasti, kad vadovų baimės ir nerimas neretai sutampa ar persidengia su darbuotojų baimėmis, o jų pasekmės paliečia visus. Pranešėja pasidalijo praktiniais patarimais ir veiksmais, kurių gali imtis vadovai, siekdami tvaraus pokyčių valdymo.

Dr. Kristina Greičiūtė, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos skyriaus vadovė pasidalino tvaria oro uostų plėtros patirtimi ir įžvalgomis, aviacijos ateitimi ir su dekarbonizacija susijusiais iššūkiais. Pabrėžė, kad tvariųjų aviacinių degalų tiekimas, integracija ir naudojimas bei išmaniųjų energijos sistemų vystymas, integracija ir diegimas yra šiandienos siekiamybė.

Viešojo valdymo agentūra ir ateityje viešojo administravimo įstaigų vadovus kvies dalyvauti tinklaveikos renginiuose, – artimiausias renginys 2024 m. birželio 6 d.

11.png

20240418_093356.jpg
20240418_111826.jpg

20240418_121101.jpg