2024-04-04

VVA parengė rekomendacijas įstaigoms, kurios pačios organizuoja valstybės tarnautojų konkursus

Viešojo valdymo agentūra parengė rekomendacijas įstaigoms, kurios pačios organizuoja konkursus į karjeros valstybės tarnautojų pareigas. Rekomendacijos parengtos remiantis gerąja praktika ir įgyvendinant centralizuotą valstybės tarnautojų atranką. Tai aktualu valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms.

„Tikimės, kad rekomendacijos padės įstaigoms tinkamai valdyti valstybės tarnautojų paieškos ir atrankos procesą, padės atrinkti pretendentus, geriausiai atitinkančius organizacijos kultūrą, vertybes ir pareigų, į kurias vyksta konkursas, reikalavimus“, –  sako Aistis Rusteika, Viešojo valdymo agentūros Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vedėjas.

Rekomendacijose rasite ne tik atrankos proceso aprašymą, bet ir patarimų, kaip sėkmingai ieškoti pretendentų. Be to, teisminės praktikos, susijusios su valstybės tarnautojų konkursų organizavimu, santrauką, nuorodas į Viešojo valdymo agentūros jau parengtas rekomendacijas ir kitus dokumentus, skirtus padėti įstaigoms tinkamai įgyvendinti organizuojamų konkursų procedūras.

Primename, kad, įgyvendinant naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas, konkursus į karjeros valstybės tarnautojo pareigas įstaigos gali pavesti organizuoti Viešojo valdymo agentūrai arba organizuotis pačios. 

Šiemet, startavus naujai sistemai, Viešojo valdymo agentūrai įstaigos jau patikėjo organizuoti beveik 480 konkursų, o pačios įstaigos organizavo beveik 350 konkursų, t. y. Agentūra – 60 proc., pačios įstaigos – 40 proc. visų konkursų. Vidutinė Agentūros organizuojamo konkurso trukmė nuo paskelbimo dienos – 27  kalendorinės dienos.

Rekomendacijas rasite ČIA