2021-04-08

Valstybės tarnautojų konkursuose ir atrankose bus taikomi nuotoliniai testai

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos centralizuotai organizuojamuose nuotoliniuose konkursuose pradeda taikyti nuotolinius testus.

Nuo šiol kartu su informacija apie paskirtą konkurso laiką pretendentai gali gauti žinutę į asmeninę paskyrą Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos (VATIS) savitarnos modulyje, kad konkurso metu gali būti taikomas nuotolinis testas.

Gauta žinutė nereiškia, kad testas būtinai bus. Jei į vertinimą komisijoje prisijungs mažiau pretendentų nei planuota, komisija gali priimti sprendimą netaikyti testo. Todėl Valstybės tarnybos departamentas prašo pretendentų, nusprendusių nebedalyvauti konkurse, kuo skubiau atsiimti prašymus – tai užtikrintų sklandesnį jų organizavimą.

Pretendentams patiems į testą registruotis nereikia, juos užregistruos Valstybės tarnybos departamentas ir iki vertinimo komisijoje pradžios atsiųs žinutę į VATIS paskyrą su prisijungimo prie testo nuoroda ir unikaliu prisijungimo kodu.

Prisijungus prie vertinimo komisijoje, komisijos nariai paaiškins, kaip laikyti testą. Visgi pretendentams labai svarbu susipažinti su atsiųsta testo laikymo atmintine.

Nuotoliniai testai konkurso komisijos sprendimu gali būti taikomi nuotoliniuose konkursuose, kuriuose dalyvauja didelis pretendentų skaičius. Testą išlaikę pretendentai kviečiami prisijungti prie antrojo konkurso etapo. Jo rezultatai galutiniam komisijos vertinimui įtakos neturi: jo tikslas – atrinkti pretendentus į antrąjį konkurso etapą – interviu.

Testas galioja tik konkrečiam konkursui.

SVARBU:

Nuotolinio testavimo tikslas – trumpinti atrankos į valstybės tarnybą trukmę. Taikant testą konkursus, kuriuose yra daug pretendentų, galima suorganizuoti per vieną dieną. Kai atrankoje buvo taikomas tik interviu metodas, tokie konkursai trukdavo 2–3 dienas.