>
2021-03-15

Kovas – Frankofonijos mėnuo

Kovas – Frankofonijos mėnuo

Tradiciškai šių metų Frankofonijos mėnuo yra skirtas pristatyti dar vieną frankofonišką šalį – Tunisą, jo kultūrą, istoriją ir visuomenę. Būtent Tunise, Džerbos saloje 2021 metais lapkričio 20-21 dienomis vyks XVIII asis Frankofonijos viršūnių susitikimas. Šia proga Užsienio reikalų ministerija rodys filmą skirtą Tunisui.

Kaip ir kasmet vyksta moksleivių komiksų ir piešimo konkursas, kurį organizuoja Prancūzų institutas ir Wallonie-Bruxelles International:

https://www.institutfrancais-lituanie.com/siuo-metu/frankofonija/nacionalinis-mokiniu-komiksu-piesimo-konkursas/

Prancūzų institutas šiemet frankofonijos dienas dedikuoja moterims. Jų programoje siūlomi įdomus renginiai bendradarbiaujant su partneriais iš Šveicarijos, Kanados ir Belgijos. Keletas jų: frankofoniškų šalių autorių moterų kūrybos pristatymas,  Eglės Kačkutės paskaita „Motinystė, migracija ir karjera frankofoniškoje Šveicarijoje“, kurioje dalyvaus Prancūzijos Ambasadorė Lietuvoje p. Claire Lignières-Counathe ir JT moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto narė bei buvusi pirmininkė Dalia Leinartė taip pat vyks frankofoniškasis kinas ir kiti renginiai. Kviečiame dalyvauti.

Šių metų frankofonijos dienų vienas pagrindinių organizatorių yra Prancūzų institutas, renginių programą galite rasti: https://www.institutfrancais-lituanie.com/frankofonija/